Kadın İş Derse

Kadın İş Derse’16

WIE, IEEE bünyesindeki kariyerine iyi bir yön vermek isteyen kadınları desteklemek, kadınların mühendislik programlarına girişini ve kariyer hedeflerini teşvik etme amacıyla çalışmaktadır.

Etkinliğimiz ile kadının mühendislik ve teknik iş sahalarında olmak üzere tüm iş sahalarında çalışmalarını, pozitif ve negatif yanlarını sektörün önde gelen firmalarından misafirimiz olacak konuşmacılarımızın tecrübelerinden yararlanarak erkek ve kadın öğrenci arkadaşlarımıza ve bizlere aktarımını sağlamayı amaçlamaktayız.

Etkinliğimiz ile öncelikli olarak Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olmak üzere tüm Balıkesir Üniversitesi öğrencilerine hitap etmeyi amaçlamaktayız.Bu organizasyona minimum 200+ kişinin katılım göstermesi hedeflenmektedir.

Kadınların mesleği olarak görülmeyen, ağır ve erkek ağırlığının fazla olduğu özellikle mühendislik ve teknik meslek alanlarında kadınlara pozitif ayrımcılığın ve mühendislik okuyan kız öğrencilerin başarılı örnekler ile teşvik ederek kariyer hedeflerini desteklemek için ve kız öğrenci sayısının erkek öğrenci sayısına göre çok az olduğu mühendislik fakültesi kız ve erkek öğrencilerini öncelikli hedef kitlemiz olarak görmekteyiz. Kadın ve erkek mühendis ve kariyer sahibi kişilerin sunumları ile karşılaştırmalar yaparak, erkek ve kadının aynı ortamda nasıl çalışabileceğini göstererek sosyal bilinci artırmayı da amaçlamaktayız.